Kávy

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

   
 • Etiketa.png Kód: 207/100

  Nekemte je obecné pojmenování pro kávy pocházející z okresu Anfiloo, regionu Wallaga. Toto místo se může pyšnit pralesy plných divokých kávovníků, jež zajišťují místním farmářům již po staletí zdroje nových rostlinek. Tato káva pochází konkrétně ze sedmi různých lesů, které se rozprostírají na nejvyvýšenějších místech regionu, mnohdy až 2400 m nad mořem.


  od 130 Kč
 • Etiketa web Tip Kód: 254/60

  Majitelka farmy Clave de Sol (Sluneční klíč), paní Miriam Elizabeth Perez, je už třetí generací v rodině, která se zabývá pěstováním kávy. Sama se, spolu s manželem a dětmi, této činnosti věnuje už déle než dvacet let. Na její biodynamické farmě nalezneme hodně stínících stromů, díky kterým kávové třešně pomalu dozrávají, což má vliv na kvalitu finálního šálku kávy. Stromy také chrání půdu před erozí a ztrátou minerálních látek a podporují celkové zachování místního ekosystému. Miriam si uvědomuje důležitost rozmanitosti okolní přírody a velmi dbá, aby mezi jejími kávovníky stále nalézali domov místní druhy drobných savců a ptáků.

  Paní Miriam nabízí svou kávu pod záštitou soukromé společnosti COMSA (Cafe Organico de Marcala SA.), která se skládá dnes už z více než 700 menších producentů kávy. Společně kladou důraz na organické zemědělství, dokonce kvůli tomu vybudovali vlastní výzkumné laboratoře, kde školí každého člena své organizace. COMSA také bojuje za genderovou rovnost. Mezi producenty je proto i hodně žen.

   


  od 69 Kč
 • Uganda etiketa web Kód: 234/60

  Horká novinka a přímo z Ugandy! Zcela čerstvá letošní sklizeň k nám přicestovala začátkem března. Ochutnejte její lehké ovocné a květinové tóny!

  K nám káva doputovala přímo z Ugandy a to díky projektu The Coffee Gardens, který zde se svým manželem rozvíjí spoluzakladatelka BirdSong Coffee Dana. Jeho cílem je podporovat místní farmáře při zlepšování procesu pěstování a zpracování kávy pomocí moderních a k životnímu prostředí šetrných postupů. Jejich káva tak splňuje vysoké etické standardy.

  Káva je pojmenovaná po vesničce nacházející se na úpatí Národního parku Mount Elgon v doposud opomíjené části východní Ugandy. Místní farmáři zde žijí obklopeni svými kávovými zahradami, které se rozprostírají na vrcholcích hor v nadmořské výšce 2 100 m. Na sopečných půdách a v zastínění korun ostatních stromů pěstují především kávovníky odrůdy Nyasaland, obdobu původně etiopské Arabiky Gesha, která se do Ugandy dostala před více než sto lety.

  “V roce 2016 jsem se přestěhovala do Ugandy, abych tu navázala úzkou spolupráci s menšími kávovými farmami ze skutečně výjimečné, a přitom doposud přehlížené části východní Afriky. Jsme hrdí na to, že nyní můžeme trhu nabídnout kávu od některých fantastických farmářů žijících na sopečných půdách a ve vysokých nadmořských výškách v oblasti Mount Elgon."

  Více o pěstování kávy v Ugandě a spolupráci s farmáři zde v rozhovoru s Danou Siedem.


  od 69 Kč
  Značka: The Coffee Gardens

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem