Kávy

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

   
 • Etiopie Yareer Kód: 126/100

  Tato káva pochází ze západní Etiopie z oblasti Anfilloo nedaleko hranic s Jižním Súdánem. Farma pana Fekede Kebedeho se nazývá Qopha a má rozlohu 5 ha. Kávovníky zde rostou na převážně písčitých půdách v nadm. výšce 1800 m v zastínění až stoletých tropických stromů. Převládá odrůda moka, ale vyskytují se v menšině i další místní odrůdy.


  od 130 Kč
 • Etiketa.png Novinka Tip Kód: 207/100

  Nekemte je obecné pojmenování pro kávy pocházející z okresu Anfiloo, regionu Wallaga. Toto místo se může pyšnit pralesy plných divokých kávovníků, jež zajišťují místním farmářům již po staletí zdroje nových rostlinek. Tato káva pochází konkrétně ze sedmi různých lesů, které se rozprostírají na nejvyvýšenějších místech regionu, mnohdy až 2400 m nad mořem.


  od 127 Kč
 • Etiketa Finca Himalaya Novinka Kód: 204/100

  Farmu Himalaya založil již roku 1869 Don Onofre Duran. Svůj název získala díky vysoké nadmořské výšce a krajině, která zakladateli připomínala náhorní plošiny v Nepálu. Nyní již po pět generací patří rodině pana Mauricia Salaverrii.

  Sám Mauricio, nebo-li Moe (jak ho přátelé nazývají) se zajímá o inovativní přístupy ve zpracování kávy, ale také velmi dbá udržitelnost. Investoval do stavby nové zpracovatelské stanice, založené na ekologických procesech. Mauricio věří, že pěstování kávovníků ve stínu okolních stromů prospívá nejen chuti a kvalitě kávy, ale snižuje tak ekologickou zátěž na místní přírodu.

  Na farmě Himalaya jsou pěstovány odrůdy bourbon, pacamara, pacas, gesha, caturra, typica a maragogype. Kávovníky zde rostou ve stínu stromů, které byly průběžně dosazovány za posledních 30 let a dnes zabírají ař 45 % celkové plochy farmy. Kávové třešně se pak suší na afrických postelích bez použití jakéhokoliv mechanického dosušování. Kombinace úrodné a na živiny bohaté půdy, ideální roční průměrné teplotě okolo 18°C a inovativní práci pana Maricia, přinesla i úspěchy v soutěži Cup Of Excellence.


  od 134 Kč

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem