Udržitelnost

Ze stromku do hrnku a zpět do země

Zelená filozofie BirdSong Coffee nespočívá pouze v nakompost na kelímkybízené kávě, která pochází z ekologického zemědělství, ale i ostatními aktivitami se snažíme propagovat udržitelnost v dalších oblastech:

  • Lógr: V naší kavárně a na trzích vyprodukujeme hodně lógru. Jedná se o již jednou vyextrahovanou rozemletou kávu, která nemá dalšího účelu pro přípravu. Pro rostliny je ale tento materiál velmi výživný. Oddělujeme lógr a poté ho kompostujeme. Kávový lógr má také využítí v kosmetice, můžete si z něho připravit např. skvělý domácí peeling.
  • Přines si svůj vlastní hrnek/Bring your own mug (BYOM): Na trzích a akcích není vždy možné použití keramických hrnků a kelímky na jednopoužití jsou velmi zátěžové na životní prostředí. Pokud si ale přinesete vlastní hrneček, dostanete od nás automaticky slevu na nápoj.
  • Ekologické kelímky: Kávu podáváme pouze v kompostovatelných kelímcích. Jejich rozložitelnost jsme sami testovali na domácím kompostu. Nevýhodou zůstává, že je nutné kelímek po použití vyhodit do bio odpadu, mezi plasty se totiž nerozloží. A popelnic na bioodpad je stále nedostatek.
  • Bezobalový prodej: Podporujeme bezobalový prodej. Naši kávu si můžete pravidelně nakoupit v pražském obchodě Bez Obalu i u nás na Radlické 47 vám rádi nasypeme do vašeho pytlíčku či krabičky.
  • Podpora: Podporujeme aktivity, které se nám líbí a mají smysl. Například vstoupením do klubu přátel české společnosti ornitologické od nás automaticky získáváte 20% slevu na jakoukoli kávu z našeho e-shopu.
  • Spoulupráce: Spolupracujeme s ostatními zelenými podniky. Mnoho z našich klientů jsou veganské podniky (MoMo Vegcafe, Vegteg catering, Plevel) ale i nekávové subjekty jako např. Green Glasses, Green Cat či Creative Mornings.
  • Obaly pro e-shop: Většina našich zásilkových obalů a krabic jsou jiř po druhé použity, a tak se nemusíte bát, že kvůli vám byly zbytečně káceny stromy. Máme spřátelené podniky, které se nemohou papírovým krabicím při jejich podnikatelských aktivitách vyhnout. My si od nich ale obaly odebíráme, abychom vám v nich mohli zasílat kávu.
  • Plány: Do budoucna chceme naše produkty balit do ekologištějších obalů, bohužel kvalita a chuť kávy hodně závisí hodně na způsobu skladování. Jsme otevřeni novým nápadům a spolupráci.