Etiopie

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Bio
Maketa Sacek Etiopie Gidaamii
Bio Etiopie Nekemte Gidaamii
Kód: EG-100
Na jihozápadu Etiopie v oblasti Wallagga (nedaleko súdánských hranic) a Národního parku Omo na svazích hory Kuri najdeme bohaté lesní společenství s endemickými druhy rostlin a živočichů. Ve stinných podmínkách místního pralesa se již po několik staletí pěstuje tato káva, tradičním způsobem při zachování bio zemědělských praktik. Ochutnejte kávu, na jejíž vlastnostech se kromě způsobu zpracování podílí především jedinečný ekosystém, složení půdy a charakter místního klimatu. Kávové třešničky zde zrají pomalu, zastíněny bohatým lesním porostem. Díky tomu získávají specifickou chuť a jemnu vůni. S úctou k historii tu na 100 hektarech hospodaří Habtamu Fekadu Aga, který převzal farmu po svém otci a dědečkovi.
od 119 Kč
Detail
Bio
Maketa Sacek Etiopie Nensebo small
Bio Etiopie Nensebo Refisa
Kód: ENR-250
Tato lesní káva z oblasti Sidamo vás zaujme ovocnými tóny citrusů, které doplňuje medovo-vanilková sladkost. Specifikum přidává lehká nahořklost karamelu a kořenitá chuť zázvoru v dochuti.    
270 Kč
Detail
Bio
Maketa Sacek Etiopie Shawo
Bio Etiopie Shawo - jarní káva
Kód: ES-100
Káva plná ovocných tónů exotického ovoce jako ananas či mučenka vás naladí na první teplé jarní dny a lehká kořenitost po skořici a anýzu vám připomíná zimu, která se ještě nechce zbavit svého žezla. Opeřeným maskotem se stala vlaštovka, jakožto posel jara. Vlaštovky se právě koncem března vracejí z rovníkové a jižní Afriky k nám střední Evropy, aby zahnízdili. A tak nás symbolicky spojují i s etiopskými kávovými farmami, nad kterými možná létaly.
od 157 Kč
Detail

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem