The Coffee Gardens

   
 • Uganda etiketa web Kód: 234/60

  Horká novinka a přímo z Ugandy! Zcela čerstvá letošní sklizeň k nám přicestovala začátkem března. Ochutnejte její lehké ovocné a květinové tóny!

  K nám káva doputovala přímo z Ugandy a to díky projektu The Coffee Gardens, který zde se svým manželem rozvíjí spoluzakladatelka BirdSong Coffee Dana. Jeho cílem je podporovat místní farmáře při zlepšování procesu pěstování a zpracování kávy pomocí moderních a k životnímu prostředí šetrných postupů. Jejich káva tak splňuje vysoké etické standardy.

  Káva je pojmenovaná po vesničce nacházející se na úpatí Národního parku Mount Elgon v doposud opomíjené části východní Ugandy. Místní farmáři zde žijí obklopeni svými kávovými zahradami, které se rozprostírají na vrcholcích hor v nadmořské výšce 2 100 m. Na sopečných půdách a v zastínění korun ostatních stromů pěstují především kávovníky odrůdy Nyasaland, obdobu původně etiopské Arabiky Gesha, která se do Ugandy dostala před více než sto lety.

  “V roce 2016 jsem se přestěhovala do Ugandy, abych tu navázala úzkou spolupráci s menšími kávovými farmami ze skutečně výjimečné, a přitom doposud přehlížené části východní Afriky. Jsme hrdí na to, že nyní můžeme trhu nabídnout kávu od některých fantastických farmářů žijících na sopečných půdách a ve vysokých nadmořských výškách v oblasti Mount Elgon."

  Více o pěstování kávy v Ugandě a spolupráci s farmáři zde v rozhovoru s Danou Siedem.


  od 69 Kč
  Značka: The Coffee Gardens

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem