Novinka Bio
 

Bio Etiopie Goro

 

Naše jarní limitka přináší fialkové aroma a příjemně nasládlou a zároveň nakyslou chuť jahod. Vychutnejte si ji na teplém či studeném filtru ideálně venku na jarním sluníčku pod rozkvetlými stromy.

Opeřeným maskotem se stala vlaštovka, která nás takto symbolicky spojuje s etiopskými kávovými farmami, nad kterými během přezimování možná právě létá...

376 Kč
Kategorie Kávy
Zvolte variantu
Kód produktu EGO-250 Hmotnost: 250 g 376 Kč
   
 

Tato sladká a ovocná naturální káva se svěží, a zároveň lehce kořenitou vůní fialek pochází z oblasti Guji z jižní části Etiopie. Farmáři zde mají své kávové zahrady v těsném sousedství bujné vegetace místních lesů, které se rozkládajících na kopcích okolo vesnic. Samotné kávovníky rostou v zastínění původních stromů jako je kordie, akácie nebo albízie. Nadmořská výška přes 2000 m n. mořem a červená půda vulkanického původu nabízejí výborné podmínky pro pěstování arabiky.

Vlaštovka byla od nepaměti považována za posla jara. Tento štíhlý a obratný letec se k nám vrací z rovníkové a jižní Afriky koncem března. Od jiřičky ji bezpečně poznáte díky červené skvrně na hrudi a výrazně vykrojenému ocasu. Svá miskovitá hnízda slepená z hrudek bláta a slin si dříve dělaly ve skalách, nyní jsou plně závislé na lidských stavbách. Živí se pouze hmyzem, který chytá za letu. Když nastanou dlouhodobé deště, či velmi chladné počasí, hmyz nelétá. Vlaštovky pak hladoví, protože se jinak živit neumí. Ačkoliv je světově rozšířeným druhem, její počty od poloviny 20. století neustále klesají, především vlivem intenzívního zemědělství. 

  • Lokalita: Hambella, West Guji, Oromia
  • Nadmořská výška: 1600 - 2300 m n m.
  • Odrůda: 74110,74112 & Heirloom
  • Chuť: fialky, jahody v jogurtu
  • Doporučená příprava: filtr
  • Zpracování: natural (sušeno na afrických postelích)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.