Kávy

Všechny naše kávy pochází buďto z malých zahrad, lesů či zalesněných eko-farem a většina z nich je certifikována BIO a Bird Friendly®. Přečtěte si více o naší filozofii a výběru kávy.

 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Bio
Maketa Sacek Etiopie Gidaamii
Bio Etiopie Nekemte Gidaamii
Kód: EG-100
Na jihozápadu Etiopie v oblasti Wallagga (nedaleko súdánských hranic) a Národního parku Omo na svazích hory Kuri najdeme bohaté lesní společenství s endemickými druhy rostlin a živočichů. Ve stinných podmínkách místního pralesa se již po několik staletí pěstuje tato káva, tradičním způsobem při zachování bio zemědělských praktik. Ochutnejte kávu, na jejíž vlastnostech se kromě způsobu zpracování podílí především jedinečný ekosystém, složení půdy a charakter místního klimatu. Kávové třešničky zde zrají pomalu, zastíněny bohatým lesním porostem. Díky tomu získávají specifickou chuť a jemnu vůni. S úctou k historii tu na 100 hektarech hospodaří Habtamu Fekadu Aga, který převzal farmu po svém otci a dědečkovi.
od 119 Kč
Detail
Bio
Maketa Sacek Etiopie Nensebo small
Bio Etiopie Nensebo Refisa
Kód: ENR-250
Tato lesní káva z oblasti Sidamo vás zaujme ovocnými tóny citrusů, které doplňuje medovo-vanilková sladkost. Specifikum přidává lehká nahořklost karamelu a kořenitá chuť zázvoru v dochuti.    
270 Kč
Detail
Bio
Maketa Sacek Etiopie Shawo
Bio Etiopie Shawo - jarní káva
Kód: ES-100
Káva plná ovocných tónů exotického ovoce jako ananas či mučenka vás naladí na první teplé jarní dny a lehká kořenitost po skořici a anýzu vám připomíná zimu, která se ještě nechce zbavit svého žezla. Opeřeným maskotem se stala vlaštovka, jakožto posel jara. Vlaštovky se právě koncem března vracejí z rovníkové a jižní Afriky k nám střední Evropy, aby zahnízdili. A tak nás symbolicky spojují i s etiopskými kávovými farmami, nad kterými možná létaly.
od 157 Kč
Detail
BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Kolumbie Maria small
Bio Kolumbie Santa Maria
Kód: CSM-100
Chutnala vám brzy na jaře naše Kolumbie Santa Maria? Je zpět a z aktuální sklizně! Finca (farma) Santa Maria v regionu Santander je jednou z 8 farem Oscara Daza, který je převzal po svém otci. Kávovníky zde rostou zastíněné dalšími nejméně 15ti druhy stromů, což zvyšuje místní biodiverzitu flóry i fauny. Oscar své farmy vede ekologicky šetrně a sám si financuje certifikaci jak Bird Friendly®, tak bio hospodaření. Obě certifikace zaručují pěstování bez použití pesticidů a jiného chemického ošetření.
od 139 Kč
Detail
Maketa Sacek Krivozrnka small (1)
Uganda Křivozrnka, The Coffee Gardens
Kód: UPM-100
Značka: The Coffee Gardens
Nová sklizeň! Křivozrnka, aneb "křivá" káva z Ugandy. Název této kávy vznikl s ohledem na nestandardní velikost a tvar jejich zrnek. Zpravidla taková část úrody zůstává na místním trhu nebo je prodána do směsí za zlomek ceny, ale my jsme se rozhodli dát ji šanci! Díky úzké spolupráci s česko-britsko-ugandským projektem The Coffee Gardens jsme měli možnost zakoupit tuto obdobu naší křivé zeleniny a podpořit tak nejen farmáře, ale i program zalesňování kávových farem v oblasti Mt.Elgon.
od 99 Kč
Detail
Novinka Tip
Maketa Sacek Uganda Magasi updt (1)
Uganda Magasi, The Coffee Gardens
Kód: UMA-100
Značka: The Coffee Gardens
Káva z mikrolotu Magasi z produkce The Coffee Gardens je pěstována ve východní Ugandě v sousedství NP Mount Elgon. Farmáři zde žijí se svými rodinami obklopeni kávovými zahradami, které se rozprostírají na úrodných stráních hor vulkanického původu. Třešně pochází celkem od 166 farmářů, kteří mají své zahrady v hůře dostupných a vysoko položených (až 2200 m n.m.) místech.  
od 143 Kč
Detail

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem