Kávy

Všechny naše kávy pochází buďto z malých zahrad, lesů či zalesněných eko-farem a většina z nich je certifikována BIO a Bird Friendly®. Přečtěte si více o naší filozofii a výběru kávy.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Bio
Sacek Bolivie small
Bio Bolívie Aymara
Kód: BAY-100
Bio káva Bolivia Aymara pochází z údolí Yungas, které se táhne od andského pohoří na západu Bolívie až po tropickou, teplou a vlhkou oblast na jejím východě. 
od 147 Kč
Detail
BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Kolumbie Maria small
Bio Kolumbie Santa Maria
Kód: CSM-100
Finca (farma) Santa Maria v regionu Santander je jednou z 8 farem Oscara Daza, který je převzal po svém otci. Kávovníky zde rostou zastíněné dalšími nejméně 15ti druhy stromů, což zvyšuje místní biodiverzitu flóry i fauny. Oscar své farmy vede ekologicky šetrně a sám si financuje certifikaci jak Bird Friendly®, tak bio hospodaření. Obě certifikace zaručují pěstování bez použití pesticidů a jiného chemického ošetření.
od 140 Kč
Detail
Maketa Sacek Krivozrnka small (1)
Uganda Křivozrnka, The Coffee Gardens
Kód: UPM-100
Značka: The Coffee Gardens
Křivozrnka, aneb "křivá" káva z Ugandy. Název této kávy vznikl s ohledem na nestandardní velikost a tvar jejich zrnek. Zpravidla taková část úrody zůstává na místním trhu nebo je prodána do směsí za zlomek ceny, ale my jsme se rozhodli dát ji šanci! Díky úzké spolupráci s česko-britsko-ugandským projektem The Coffee Gardens jsme měli možnost zakoupit tuto obdobu naší křivé zeleniny a podpořit tak nejen farmáře, ale i program zalesňování kávových farem v oblasti Mt.Elgon.
od 94 Kč
Detail
Novinka
Sacek Uganda Magasi
Uganda Magasi, The Coffee Gardens
Kód: UMA-100
Značka: The Coffee Gardens
Káva z mikrolotu Magasi je pěstována ve východní Ugandě v sousedství NP Mount Elgon. Farmáři zde žijí se svými rodinami obklopeni kávovými zahradami, které se rozprostírají na úrodných stráních hor vulkanického původu. Třešně pochází celkem od 76 farmářů, kteří mají své zahrady v hůře dostupných a výše položených (až 2200 m n.m.) místech. Mimosezónní deště ke konci sklizně nejenže utvořily skvělé podmínky pro zrání třešní, ale také jí neočekávaně prodloužily. Díky tomu byl jeden farmář schopen v průměru sklidit až 230 kg a my si můžeme skvělé chuti této kávy do sytosti užít.  
od 140 Kč
Detail

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem