Kávy

Všechny naše kávy pochází buďto z malých zahrad, lesů či zalesněných eko-farem a většina z nich je certifikována BIO a Bird Friendly®. Přečtěte si více o naší filozofii a výběru kávy.

 

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Honduras 2023
Bio Honduras Clave de Sol
Kód: HCSW-100
Kávy od paní Miriam Elisabeth Perez, neboli Betty, jak si sama nejraději říká, nabízíme pravidelně...ani letos jsme neodolali promytým zrnkům  z její zalesněné farmy Clave de Sol. Káva je medově sladká s tóny lískových oříšků a sladkého tabáku a ovocným aspektem mandarinek. Pražena je na přípravu filtrů.
od 171 Kč
Detail
BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Kolumbie Maria v2
Bio Kolumbie Santa Maria
Kód: CSM-100
Kolumbie Santa Maria je zpět! Z lesního hospodářství a zpracováno ženskou silou... Finca Santa Maria leží v severnější části Kolumbie v regionu Santander. Za její chod se stará tým 30 žen v čele s paní Mildred Dazou. Ženy se zde podílejí na každém kroku nutném při produkci kávy. Pro paní Mildred a její spolupracovnice je důležitá nejen genderová otázka rovnoprávnosti a soběstačnosti žen, ale také udržitelné zemědělství a biodiverzita.Kávu doporučujeme na přípravu espressa, v šálku si vychutnáte sladkost cukrové vaty, jež doplní lehká kyselinka ibišku a tělo dodají tóny javorového sirupu a karamelu.
od 163 Kč
Detail
Maketa Sacek Uganda Buwobodeay
Uganda Buwobodeya, The Coffee Gardens
Kód: UBU-100
Značka: The Coffee Gardens
Dana, Shak a Michael z The Coffee Gardens již několikátou sezónu úspěšně spolupracují s farmáři ve východní Ugandě. Nejenže vykupují čerstvě natrhané kávové třešně, které pečlivě zpracovávají, zaměřují se také na agroškolení, environmentální projekty a úzce spolupracují s místní komunitou. Ochutnejte výsledek jejich práce z poslední sezóny! Nás na tomto microlotu zaujalo čajové tělo, tóny zralého angreštu, pralinkový závěr a jemný smetanovo-máslový pocit na jazyku.   
od 153 Kč
Detail
Uganda Křivozrnka 2023
Uganda Křivozrnka, The Coffee Gardens
Kód: UPM-100
Značka: The Coffee Gardens
Sklizeň 2022/23 Poslední sklizeň Ugandy Křivozrnky je tu! Vychutnejte si sladké espresso s tóny hroznového vína, čaje a karamelu! A proč "Křivozrnka"? Název naší kávy vznikl s ohledem na nestandardní velikosti a tvary jejích zrnek. Těmto zrnkům byla od počátku věnována při zpracování stejná péče jako výběrové kávě, jen bohužel jejich tvar jim při finálním třídění předurčil stát se jakousi druhou jakostí. Díky úzké spolupráci s česko-britsko-ugandským projektem The Coffee Gardens jsme se rozhodli dát této kávové obdobě "křivé zeleniny" šanci. Cílem The Coffee Gardens je produkovat v Ugandě výběrovou kávu v úzké a transparentní spolupráci s místními farmáři. Zakoupením naší "Křivozrnky" tak můžete již další sezónu nepřímo podpořit jejich environmentální a sociální projekty zaměřené především na drobné farmáře a komunity ve východní Ugandě.
od 129 Kč
Detail
Maketa Sacek Uganda Normans
Uganda Normans Mukuru Peaberry
Kód: UNM-100
Značka: Norman Mukuru
Naturální káva z východní Ugandy plná třešní v čokoládě a jahod zacházející do funky tónů. K této kávě jsme se dostali zcela exkluzivně díky úzké spolupráci s The Coffee Gardens, kteří si s Normanem Mukuru již po několikátou sezónu vzájemně vypomáhají. Pražena je na přípravu filtrů.
od 149 Kč
Detail

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem