Kávy

Všechny naše kávy pochází buďto z malých zahrad, lesů či zalesněných eko-farem a většina z nich je certifikována BIO a Bird Friendly®. Přečtěte si více o naší filozofii a výběru kávy.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Etiopie Anfiloo
Bio Etiopie Anfilloo Highlands
Kód: EAH-100
Kávy ze západní Etiopie jsou naší tak trochu srdcovou záležitostí, protože právě zde začalo naše kávové dobrodružství návštěvou lesních kávových farem. Místní promyté kávy mívají často květinovo-bergamotové aroma a ani výběr Anfilloo Highlands není výjimkou. V šálku si dále pochutnáte na tónech kandované pomerančové kůry a karamelu. Kávu doporučujeme na přípravu espressa moky konvičky.
od 145 Kč
Detail
BirdFriendly Bio
Maketa Sacek Kolumbie Maria v2
Bio Kolumbie Santa Maria
Kód: CSM-100
Kolumbie Santa Maria je zpět! Z lesního hospodářství a zpracováno ženskou silou... Finca Santa Maria leží v severnější části Kolumbie v regionu Santander. Za její chod se stará tým 30 žen v čele s paní Mildred Dazou. Ženy se zde podílejí na každém kroku nutném při produkci kávy. Pro paní Mildred a její spolupracovnice je důležitá nejen genderová otázka rovnoprávnosti a soběstačnosti žen, ale také udržitelné zemědělství a biodiverzita.Kávu doporučujeme na přípravu espressa, v šálku si vychutnáte sladkost cukrové vaty, jež doplní lehká kyselinka ibišku a tělo dodají tóny javorového sirupu a karamelu.
od 163 Kč
Detail
Maketa Sacek Krivozrnka
Uganda Křivozrnka, The Coffee Gardens
Kód: UPM-100
Značka: The Coffee Gardens
Sklizeň 2021/22 Název naší kávy vznikl s ohledem na nestandardní velikosti a tvary jejích zrnek. Těmto zrnkům byla od počátku věnována při zpracování stejná péče jako výběrové kávě, jen bohužel jejich tvar jim při finálním třídění předurčil stát se jakousi druhou jakostí. Díky úzké spolupráci s česko-britsko-ugandským projektem The Coffee Gardens jsme se rozhodli dát této kávové obdobě "křivé zeleniny" šanci. Cílem The Coffee Gardens je produkovat v Ugandě výběrovou kávu v úzké a transparentní spolupráci s místními farmáři. Zakoupením naší "Křivozrnky" tak můžete již po třetí sezónu nepřímo podpořit jejich environmentální a sociální projekty zaměřené především na drobné farmáře a komunity ve východní Ugandě.
od 129 Kč
Detail
Maketa Sacek Uganda Zebigi
Uganda Zebigi, The Coffee Gardens
Kód: UZE-100
Značka: The Coffee Gardens
Uganda Zebigi z vysoko položených farmiček ve východní Ugandě a z poslední sklizně našich spřátelených The Coffee Gardens nás zaujala chutí po pomelu, černém čaji, máslovo-ovesných sušenkách a bobulovitém ovoci. Užijete si ji především při přípravě filtrovaných káv.  
od 158 Kč
Detail

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem